שיעורי פיתוח קול

מורה לפיתוח קול ומאמן ווקאלי מוסמך – שי שרון חיים

היי, שמי שי שרון חיים ואני מורה לפיתוח קול ומאמן ווקאלי מוסמך ע״י ארגון המורים והמאמנים הבינלאומי IVA.
בנוסף, אני המקים והמייסד של אתר – Vocali.co.il | הדרכות וטיפים בנושאי שירה ופיתוח קול.
אם אי פעם שאלתם את עצמכם את השאלות הבאות:

  • ״איך אני יכול/ה להרחיב/ה את המנעד שלי ולשיר גבוה יותר בקלות ללא מאמץ?״
  • ״איך אני נפתר/ת מהשבירות בקול שלי ושומר/ת על סאונד טבעי, אחיד וחלק?״
  • ״איך אני יכול/ה לשיר מדויק יותר ולמנוע את כל הזיופים הקטנים והמעצבנים האלה בקול שלי?״
  • ״איך אני יכול/ה לשיר עם יותר עוצמה בקול מבלי להרגיש שפשוט אני צועק/ת וקורע/ת את הגרון?״
  • ״איך אני יכול/ה לגרום לאנשים שומעים אותי פשוט להגיב ב-״וואו!״?״

אם כן, אז הגעתם למקום הנכון! במהלך השנים האחרונות מדע הקול התקדם בצורה מופלאה, וכיום יש לנו את התשובות להרבה מאד השאלות הללו. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט ללמוד איך באמת הקול שלכם עובד ואיך להפעיל אותו בצורה נכונה, פשוט בכדי שתוכלו להוציא ממנו את המקסימום.

כך פיתוח קול ואימון ווקאלי יכולים לעזור לכם לפתור את כל העניינים הקטנים והמרגיזים הללו עם הקול שלכם.. ומהר יותר ממה שאתם חושבים!

תראו, מי שלא יודע כיצד באמת פועלת מערכת הקול (ויש גם אנשי מקצוע כאלה), יוכל לומר לכם על השירה שלכם רק שני דברים – או ״שאתם נשמעים טוב״ או ״שאתם נשמעים לא טוב״. בדרך כלל הם יגידו לכם ש- ״או שאתה נולד עם זה או שלא״.

האמת היא שהקול האנושי מורכב יותר. בהפקת הקול (שירה או דיבור) פועלות בעצם שלוש מערכות: 1. מערכת הנשימה 2. מערכת הרטט 3. מערכת התהודה. אני לא נכנס אליהן כרגע בהרחבה אבל מה שחשוב לדעת הוא שיש לנו שליטה על כל אחת מהמערכות הללו, והסיבה שבגללה אתם לא נשמעים עכשיו כמו שאתם רוצים להישמע טמונה בכך שכנראה ששלושת המערכות הללו לא עובדות אחת עם השניה בצורה מספיק מאוזנת. כרגע.

כאן נכסים לתמונה פיתוח קול ואימון ווקאלי.

פיתוח קול ואימון ווקאלי עובדים בעיקר על דבר אחד. איזון בין שלושת המערכות שמפעילות את הקול: נשימה, רטט ותהודה. ברגע שתלמדו לשיר תוך כדי נשימה נכונה, עם מיתרי קול רוטטים באופן אופטימלי ועם הפקה של ההברות נכונות (זו מערכת התהודה), הקול שלכם ישמע הרבה יותר טוב. יהיה לכם קל לשיר לא משנה באיזה גובה, יעלמו לכם השבירות, הסאונד שלכם יהיה מלא עגול ויפה יותר ותשמרו על מיתרי הקול שלכם בריאים לכל החיים.

האתר הזה נועד בכדי לעזור לי לעזור לכם לשיר טוב יותר.. ועכשיו! לכן, אני מחוייב ליצור עבורכם את התוכן האיכותי ביותר בארץ בנושאי שירה ופיתוח קול. התוכן הזה אני מפיק בצורה של סרטוני וידאו ומאמרים שאותם אני מעלה לאתר, ליוטיוב והכי חשוב – לרשימת המייל שלי, שבנוסף מקבלת ממני תוכן בלעדי שאותו אני לא מעלה לשום מקום, והתוכן הזה כולל הדרכות ״ת׳אכלס״ הרבה יותר מפורטות וישימות. ושוב, התוכן הזה מגיע אך ורק במייל.

אז כאן מתחת, הכניסו את כתובת המייל שלכם ולחצו על ״שלח לי״ והצטרפו לקבוצה שמקבל את הדרכות פיתוח הקול הכי טובות בארץ. בחינם!

????? ???? ????????

הסיבה שבגללה אני אומר  שההדרכות שתקבלו ממני הם ההדרכות הכי טובות בארץ היא שיש לי ידע שמגובה בעובדות והשיטה שבה אני מלמד היא שיטה מוכחת אשר הוכיחה את העילותה לא רק בארץ, אלא בחו״ל ובמיוחד בתעשויות המוסיקה הגדולות ביותר של ארה״ב ובבריטניה. ואני לא המצאתי אותה! פשוט למדתי ואני עדיין לומד עם המורים הכי טובים בעולם.

פיתוח קול ואימון ווקאלי בתעשיית המוסיקה העולמית

בגדול, הכל התחיל איפשהו בסוף שנות ה-70 ע״י אדם מאד מיוחד. ולאיש הזה קוראים סת׳ ריגס (Seth Riggs).
סת׳ ריגס נחשב ה- מורה לפיתוח קול של הכוכבים. הוא לימד זמרים ענקיים כמו מייקל ג׳קסון, סטיבי וונדר, מדונה, לותר וונדרוס ועוד הרבה מהכוכבים הכי גדולים שאתם מכירים.

השיטה של סת׳ ריגס כל כך הצליחה שהוא החליט להקים ארגון מורים בינלאומי שמכשיר מורים בכל רחבי העולם ללמד את שיטת הלימוד היחודית שהוא פיתח.
לארגון הזה קוראים SLS או Speech Level Singing. מאז עברו הרבה מים בנהר ומהארגון הזה יצאו כמה ארגונים מצליחים מאד שלוקחים את המתודות של סת׳ ומשפרים אותם כל הזמן. אחד מהארגונים האלה והבולט ביותר כיום הוא הארגון בו אני חבר ועל ידו אני מוסמך, והוא קרוי בשם IVA שזה קיצור של Institute For Vocal Advancement.

איך IVA עוזר לכם?

IVA הוא ארגון מורים בינלאומי (רובו מורכב מיוצאי SLS (כולל אותי)) שמכשיר ומסמיך מורים ומאמנים ווקאליים בכל העולם ללמד זמרים וזמרות איך לשיר בסאונד טבעי, חלק ומחובר מהצליל הנמוך ביותר בקול אל הצליל הגבוה יותר ללא מאמץ ומתח מיותרים תוך כדי שמירה על בריאות ותקינות הקול. או במילים אחרות המורים של IVA עוברים הכשרה הסמכה מתמשכת שמאפשרת להם ללמד זמרים וזמרות איך למצוא ולפתח מיקס חזק ובריא..

מטרת הטכניקה של IVA ושל העבודה על המיקס היא לא לכפות עליכם סאונד, סגנון או ז׳אנר מסויימים, אלא לגרום לכם לשיר בסגנון ובג׳אנר שלכם, רק הרבה יותר טוב. המטרה של הטכניקה היא לוודא ששום דבר בקול שלכם לא יפריע לכם להביע את עצמכם עם רגש ובצורה אוטנטית לכם.

אז אני כאן בכדי להעביר לכם מהידע שרכשתי דרך IVA בכדי שתוכלו לקחת את הקול שלכם לשלב הבא.

 

????? ???? ????????

אודות שי שרון חיים

מורה לפיתוח קול - שי שרון חיים

האתר Vocali.co.il | הדרכות וטיפים בנושאי שירה ופיתוח קול, הוא אתר פיתוח הקול הגדול, המקצועי והמקיף ביותר בארץ, והוא הוקם על ידי, שי שרון חיים, מורה לפיתוח קול ומאמן ווקאלי מוסמך ע״י ארגון המורים הבינלאומי IVA. נכון להיות אני מורה לפיתוח קול מוסמך ע״י הארגון בדרגת Instructor II ועובד על ההסמכה הבאה שלי לדרגת Instructor III.
כיום אני המורה הוותיק והבכיר בארץ מטעם IVA.

בנוסף, אני בוגר 4 שנים בביה״ס למוסיקה רימון, במגמת הלחנת שירים והפקה מוסיקלית. ובנוסף להיותי מורה לפיתוח קול, אני גם יוצר עצמאי, מלחין וכותב ומפיק מוזיקלי ומופיע על במות בארץ ובעולם כבר למעלה מ-15 שנה.

עם ניסון על במות שונות ואולפני הקלטות אני מבין לעומק את הצרכים של כל זמר וזמרת אשר צריכים להתמודד עם כלי נגינה דינאמי וורסטילי אשר דורש תחזוקה מתמדת באופן קבוע – הקול האנושי.

מה אומרים תלמידים וחברים באתר:

נרשמתי כי הייתי זקוקה להבהרות בנוגע למערכת הקול וההשפעה של תרגילים מסויימים עליה. גיליתי ששנים של פיתוח קול לא לימדו אותי רבע ממה שלמדתי ממך בכמה סרטונים. אתה מסביר מצויין בצורה ברורה והגיונית והדוגמאות נפלאות.
שרון טל תמיר – זמרת מורה לפיתוח קול

תמיד האמנתי שלזמר יש היכולת לשיר כל שיר, להביא אותו למקום שלו. לפני השיעורים עם שי לא הרגשתי כך לגבי עצמי, הייתי טובה בז'אנר שלי אבל זה לא הספיק לי – לא רוצה שהז'אנר יכתיב לי מה לשיר אלא שהז'אנר "יתיישב" עם מה שיש לי להביא. במהלך השיעורים עם שי קבלתי כלים לעבודה הלכה למעשה כשאני ניגשת לשיר ועם הזמן הקול שלי הפך יציב יותר, השירה שלי בשליטה והסגנון שלי עשיר יותר.  כל אלה מאפשרים לי לבנות את הסאונד ואת הזהות המוזיקלית שלי בצורה טובה וברורה יותר.
רעות עמרן – זמרת ויוצרת

מעבר לפועלי באתר, נכון להיום אני מלמד בסטודיו שלי ברמת אביב ג׳ בתל אביב, ותלמידים מכל הארץ ומחו״ל אונליין דרך תוכנת Skype. אם ברצונכם לקבוע איתי שיעור פרטי אנא השאירו את פרטיכם כאן בצור קשר. השאירו לי הודעה ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

אבל לפני הכל – עשו לקול שלכם טובה ותרשמו להדרכות וטיפים הכי טובים בארץ בנושאי שירה פיתוח קול ובחינם!

????? ???? ????????